Τετάρτη 20 Ιανουαρίου 2016

Κρίθηκε στα πέναλτι

Μέσα από την αγωνιώδη διαδικασία των πέναλτι βγήκε τελικά ο αντίπαλος της Έβερτον για τον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας.
Η Έβερτον θα ταξιδέψει στην Βόρεια Αγγλία, για να αντιμετωπίσει την Καρλάιλ για τον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας.Οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες στο πρώτο παιχνίδι στην έδρα της Καρλάιλ με 2-2. Όταν η Γέοβιλ είχε ισοφαρίσει το παιχνίδι στις καθυστερήσεις.Αυτή τη φορά όμως δεν στάθηκε τυχερή, μια και μετά το 1-0 που προηγήθηκε στο 31' με γκολ του Compton δέχθηκε την ισοφάριση στο 77' με γκολ του Sweeney το σκορ δεν άλλαξε στην κανονική διάρκεια, ούτε στην παράταση.Στα πέναλτι η Καρλάιλ ήταν πιο εύστοχη (4-5) και πέρασε στον επόμενο γύρο.Ο αγώνας θα γίνει την Κυριακή 31 Ιανουαρίου στις 15:30 ώρα Ελλάδος.