Πέμπτη 7 Ιανουαρίου 2016

Υπερήφανος ο Μαρτίνεθ

Ο Ρομπέρτο Μαρτίνεθ δήλωσε υπερήφανος για την εμφάνιση των παικτών, ενώ χαρακτήρισε εκπληκτική την ατμόσφαιρα στο Goodison Park.
    Η Έβερτον κέρδισε 2-1 την Μάντσεστερ Σίτι στον πρώτο ημιτελικό και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον τελικό. '' Είμαι πολύ υπερήφανος για την απόδοση της ομάδας. Η ατμόσφαιρα στο Goodison Park ήταν εκπληκτική και οι οπαδοί μια έδωσαν πολύ μεγάλη ώθηση. Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια πολύ καλή ομάδα και παρακολουθήσαμε ένα πολύ καλό παιχνίδι ποδοσφαίρου, με τις δύο ομάδες έχουν τις ευκαιρίες τους και να πιάνουν αρκετά καλή απόδοση. Χάσαμε όμως τρεις παίκτες λόγω τραυματισμού. Ο Cleverley στο ημίχρονο και οι Lukaku-Coleman στα τελευταία λεπτά όπου αναγκαστήκαμε να παίξουμε με δέκα, αφού δεν είχαμε άλλη αλλαγή.
    Αμυντικά συνεχίσαμε την καλή μας απόδοση όπως στο ματς με την Τότεναμ. Δεχτήκαμε ένα γκολ από αντεπίθεση, όμως ισοφαρίσαμε αμέσως και η νοοτροπία του νικητή που δείξαμε μετά από αυτό, είναι πραγματικά κάτι πολύ εντυπωσιακό. Η νίκη μας ήταν πέρα για πέρα δίκαιη και τώρα θα προετοιμαστούμε για τη ρεβάνς.