Τρίτη 18 Οκτωβρίου 2016

Νίκη-κορυφή & χατ τρικ

Νέα νίκη με 3-6 πέτυχε η U23 εναντίον της Ρέντινγκ και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας της Premier league 2.
Η Έβερτον U23 βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 μόλις στο 15' με τα γκολ του Cardwell(10') και του Novakovic (15').Για να αναλάβει δράση ο Oumar Niasse που με ένα απίθανο χατ-τρικ μέσα σε 21 λεπτά (20',38',41') μετέτρεψε το 2-0 σε 2-3.Με αυτό το σκόρ έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο δεύτερο ημίχρονο η Έβερτον U23 συνέχισε στον ίδιο ρυθμό στο 51', ο Dowell σκόραρε το τέταρτο γκολ της ομάδας.Στο 55' ήταν η σειρά του Calvert-Lewin να βάλει το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ.Ενώ τον χορό των γκολ για την ομάδα έκλεισε ο εξαιρετικός χθες Liam Walsh (78') που εκτός του γκολ έχει στο ενεργητικό του  και δύο ασίστ στον Niasse.Στο 89' η Ρέντινγκ μείωσε σε 3-6 με τον McIntyre.Αξίζει να πούμε πως ο Oumar Niasse συνεχίζει τον ντόρο γύρω από το όνομα του, έτσι μετά την συνέντευξη που έδωσε πριν λίγες μέρες, πλέον με το χατ-τρικ που πέτυχε πέρασε στην δεύτερη θέση των σκόρερ της κατηγορίας με 5 γκολ.