Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2017

Ευχαριστημένος ο Koeman με το 6-3

Πολλά χαμόγελα μετά τη εμφατική νίκη από τον Ολλανδό manager.

"Δεν είναι φυσιολογικό το σκορ. Ήταν ένα τρελό παιχνίδι. Κατά τη διάρκεια του αλλάξαμε πολλά συστήματα και εμείς και οι αντίπαλοι, και ήταν μιά πολύ δυνατή μάχη τακτικής και από τις δύο ομάδες. Επανήλθαν μετά το 3-0 με πολύ καλό ποδόσφαιρο και εμείς είχαμε χαλαρώσει μετά το μεγάλο προβάδισμα του ημιχρόνου. Αλλά είχαμε πολύ καλή αντίδραση..επιστρέψαμε στο σχήμα με 5 αμυντικούς και αποκτήσαμε άμεσα τον έλεγχο του παιχνιδιού. Βάλαμε όμορφα γκολ σήμερα και ο Romelu έδειξε τη μέγαλη του κλάση και έφεση στο σκοράρισμα. Αυτό πρέπει να κάνουμε, να του δίνουμε την ευκαιρία να σκοράρει συχνότερα. Κάθε του φάση σήμερα κατέληξε σε γκολ. Μπορεί ακόμα να βελτιωθεί αλλά δεν είμαι εντυπωσιασμένος καθώς βλέπω κάθε μέρα τα τελειώματα του στην προπόνηση. Είχαμε άνεση στο παιχνίδι σήμερα, πιθανόν λίγη περισσότερη απ΄όση θα έπρεπε είδικα μετά το ημίχρονο, αλλά μου αρέσει γιατί αυτό δείχνει οτί έχουμε εμπιστοσύνη στους εαυτούς μας και στις δυνατότητες μας. Έχουμε πολύ δρόμο ακόμη για το πρωτάθλημα, όλες οι ομάδες θα συναντήσουν δυσκολίες αλλά εμείς πρέπει να κοιτάξουμε να συνεχίσουμε με αυτό το πνεύμα. Με το μομέντουμ που έχουμε όλα είναι πιθανά."