Δευτέρα 6 Μαρτίου 2017

Koeman: Δεν απογοητευόμαστε

Η Έβερτον γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1 στο Λονδίνο από την Τότεναμ, όμως ο Ρόναλντ Κούμαν ανέφερε ότι η ομάδα δεν πρόκειται να απογοητευτεί και θα προετοιμαστεί για τα επόμενα δύο εντός έδρας παιχνίδια.
    '' Κάναμε τα πάντα και προσπαθήσαμε να πάρουμε αποτέλεσμα σήμερα. Στο 2-1 ήμουν αισιόδοξος ότι θα τα καταφέρουμε, όμως οι παίκτες μας ήταν λίγο φοβισμένοι και δεν είχαν την κατοχή που είχαν πριν. Στο 3-1 αντιδράσαμε ξανά, όμως δεν υπήρχε άλλος χρόνος για να ισοφαρίσουμε. Το παιχνίδι ήταν δύσκολο. Ξεκινήσαμε καλά και δεν επιτρέψαμε στην Τότεναμ να δημιουργήσει ανοιχτές ευκαιρίες. Κατάφεραν όμως να σκοράρουν από ένα μακρινό σουτ και μετά τα πράγματα έγιναν πολύ δύσκολα.
    Στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες και το δεύτερο γκολ που δεχτήκαμε, με απογοήτευσε γιατί έγινε από δικό μας λάθος. Τουλάχιστον δείξαμε μεγάλο χαρακτήρα μέχρι το τέλος και παλέψαμε να ισοφαρίσουμε. Τα δώσαμε όλα στα τελευταία λεπτά, όμως το τρίτο τους γκολ μας σκότωσε. Δεν απογοητευόμαστε όμως, δεν χάνουμε την ψυχραιμία μας και θα προετοιμαστούμε για τα επόμενα δύο εντός έδρας παιχνίδια. ''