Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2017

Απογοητευμένος ο Κούμαν

Ο Ρόναλντ Κούμαν εμφανίστηκε απογοητευμένος με τα και τη νέα ήττα της Έβερτον, αυτή τη φορά από τη Λυών και ανέφερε ότι η φτωχή εμφάνιση και το γκολ που δέχτηκε από του Γάλλους επηρέασαν την ομάδα.
    '' Φυσικά και είμαι απογοητευμένος αφού ενώ ξεκινήσαμε καλά, βρεθήκαμε νωρίς πίσω στο σκορ. Η εμφάνιση μας δεν ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο, κάναμε πολλά λάθη με αβεβαιότητα και λίγη εμπιστοσύνη στο παιχνίδι μας. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι, δώσαμε τα πάντα, σκοράραμε ένα γκολ και δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Στο ποδόσφαιρο χρειάζεσαι όμως τύχη. Το φάουλ του Sigurdsson χτύπησε στο δοκάρι και ενώ θα μπορούσε να γίνει το 2-1 λίγο μετά δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ. Σίγουρα οφείλουμε στον Pickford που το σκορ έμεινε στο 1-2. Πιστεύω ότι χρειαζόμαστε 6-7 βαθμούς για να περάσουμε και το πιο σημαντικό είναι να βελτιώσουμε το επίπεδο μας. ''