Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017

Κρίσταλ Πάλας-'Εβερτον 2-2

Σχόλιο
Χωρίς να εντυπώσιασει η Έβερτον απέσπασε ένα βαθμό στο Λονδίνο επι της Κρίσταλ Πάλας.
Στο πρώτο ημίχρονο πήρε μόλις λίγα δευτερόλεπτα στην Κρίσταλ Πάλας να ανοίξει το σκορ.Όμως λίγα λεπτά αργότερα ο Niasse κέρδισε πέναλτι, που ο Baines το μετέτρεψε σε γκολ.Η Κρίσταλ Πάλας που είχε την κατοχή σε ολόκληρο το παιχνίδι, πέτυχε άλλο ένα γκολ με το Zaha όταν μετά απο σέντρα κοντά η μπάλα πέρασε και πλάσαρε απο κοντά στο 35' Ομώς απο το τραγικό λάθος του Speroni o Gueye εκλεψε την μπάλα, την έδωσε στον Sigurdsson και αυτός βρήκε τον Niasse που στο τετ α τετ δεν είχε πρόβλημα να ισοφαρίσει το παιχνίδι.Το δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετά πιο φτωχό απο το πρώτο απο πλευράς θεάματος και αν και οι δύο ομάδες είχαν κάποιες ευκαιρίες για να πετυχούν γκολ, το 2-2 έμεινε τελικά.

Συνθέσεις & βαθμολογία παικτών

Βίντεο αγώνα

Τα γκολ
1' McArthur   1-0
6' Baines        1-1
35' Zaha         2-1
45'+2 Niasse  2-2