Παρασκευή 27 Ιουλίου 2018

Μπλάκμπερν - Έβερτον 3-0

Με μία εμφάνιση που θα θέλει να ξεχάσει, η Έβερτον έχασε εύκολα με σκορ 3-0 από την Μπλάκμπερν στο πέμπτο φιλικό της καλοκαιρινής προετοιμασίας. Ντεμπούτο για τον Richarlison.
    Ένα αρκετά μέτριο πρώτο ημίχρονο για την Έβερτον που βρέθηκε να χάνει με 2-0. Στο 10' μετά από ασυνεννοησία Stekelenburg και Williams ο Lenihan άνοιξε το σκορ. Στο 40' ο Samuel έκανε το 2-0 με τους γηπεδούχους να είναι σαφώς καλύτεροι. Ένα σουτ του Sigurdsson η μοναδική καλή στιγμή των ζαχαρωτών. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα παρουσιάστηκε ελαφρώς καλύτερη, είχε ευκαιρίες με τους Tosun Richarlison που έκανε το ντεμπούτο του, όμως δεν κατάφερε κάτι αξιόλογο. Η Μπλάκμπερν κέρδισε άνετα 3-0, με τον Dack να διαμορφώνει το τελικό σκορ. Σίγουρα κακή εμφάνιση, με τον Silvaνα δείχνει προβληματισμένος από την ομάδα.

Rovers: Raya, Nyambe, Lenihan, Mulgrew, Bell, Evans (Travis, 83), Smallwood, Bennett, Dack, Samuel, Graham.

Everton: Stekelenburg, Kenny (Coleman, 46) Robinson (Baines, 46), Williams (Keane, 46), Pennington (Jagielka, 46), Besic (Gueye, 46), Davies (Schneiderlin, 46), Sigurdsson (Dowell, 46), Sandro (Vlasic, 79), Niasse (Richardlison, 46), Mirallas (Tosun, 46).