Παρασκευή 20 Ιουνίου 2014

Νέα ήττα για την Αγγλία

Δεν τον αντέχω άλλο
Η Αγγλία δεν τα κατάφερε ούτε χθές ηττήθηκε 2-1 απο την Ουρουγουάη και είναι με ενάμιση πόδι εκτός του Μουντιάλ της Βραζιλίας.
Οι δύο απο τους τρείς διεθνείς παίκτες της Έβερτον ξεκίνησαν βασικοί.Ο Jagielka δεν ήταν το ίδιο καλός όπως με την Ιταλία είχε κάποια κοψίματα αλλά έχασε τον Suarez στο πρώτο γκολ ενω γενικά η απόδοση του δεν εντυπωσίασε.O Baines ήταν καλύτερος απο το παιχνίδι με την Ιταλία είχε μια-δύο καλές σέντρες ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο αλλά γενικά η εμφάνιση του απέχει απο τις αποδόσεις που είχε μέσα στην σεζόν.Ο Barkley ήταν όαση στην Αγγλία απο την στιγμή που μπήκε κουβάλησε μπάλα και είχε κάποιες θετικές προσπάθειες πιστεύω πως αν ξεκινούσε ίσως να είχε καταφέρει περισσότερα.Στην διαμόρφωση του σκόρ η Αγγλία προηγήθηκε με κεφαλία του Suarez στο 39'έπειτα απο όμορφη σέντρα του Cavani. Η Αγγλία ισοφάρισε στο δεύτερο ημίχρονο με πλασέ του Rooney στο 75' απο κοντά.Τέλος η Ουρουγουάη κέρδισε το παιχνίδι στο  85 όταν ο Suarez εκμεταλέυτηκε την ανάποδη κεφαλία του Gerrard βγήκε στην κόντρα επίθεση σούταρε,νίκησε τον Hart και διαμορφωσε το τελικό 2-1