Δευτέρα 13 Οκτωβρίου 2014

Νέα νίκη για τα 3 λιοντάρια

Οι Leighton Baines και o Phil Jagielka έπαιξαν χθές και βοήθησαν την Αγγλία να κρατήσει ανέπαφη την εστία της.Tα Τρία Λιοντάρια νίκησαν 1-0 την Εσθονία και διατηρήθηκαν μόνοι πρώτοι στην κορυφή του 5ου ομίλου, με το απόλυτο των 9 βαθμών.
Το σκορ διαμορφώθηκε από ένα γκολ-φάουλ του Wayne Rooney στο 74'.Οι δύο παίκτες μας έπαιξαν και οι δύο ως βασικοί και έβγαλαν ολόκληρο το 90λεπτο στο Ταλίν.Ο Phil Jagielka ήταν θετικός, χωρίς βέβαια να έχει και ιδιαίτερη δουλεία στα μετόπισθεν της αγγλικής ομάδας.Ο Leighto Baines ήταν καλός είχε αρκετά ανεβάσματα και έχασε μια καλή ευκαιρία σε χτύπημα φάουλ, είδε κίτρινη κάρτα στο 45'.Η Αγγλία κάτω των 19 ετών με εκπρόσωπο στην ομάδα τον Brendan Galloway που η απόκτηση του το καλοκαίρι έγινε ένα μίνι σήριαλ. Κέρδισε την Παρασκευή σε παιχνίδι που ο Brendan Galloway έπαιξε ολόκληρο το 90λεπτο την Λευκορωσία με 3-0 Χθες, ο Brendan Galloway έπαιξε ένα ημίχρονο για την Αγγλία U19 εναντίον του Λουξεμβούργου U19. Το εμφατικό 0-8 εκτός έδρας δείχνει την διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων.Οι Άγγλοι πλησιάζουν όλο και πιο κοντά στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα το επόμενο καλοκαίρι μια και είναι πρώτοι στον όμιλο με 6 βαθμούς μαζί με το Βέλγιο.