Δευτέρα 27 Νοεμβρίου 2017

Jagielka: Δεν υπάρχουν δικαιολογίες

Μια ακόμα τραγική εμφάνιση για την Έβερτον που συνετρίβη αυτή τη φορά από τη Σαουθάμπτον εκτός έδρας με σκορ 4-1. Ο Phil Jagielka ανέφερε ότι δεν υπάρχει δικαιολογία για την ήττα και ότι πρέπει η ομάδα να επιστρέψει άμεσα στις νίκες.
    '' Δεν υπάρχουν δικαιολογίες για τη σημερινή εμφάνιση. Ο τρόπος που αγωνιστήκαμε στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλός, όμως καταφέραμε να κλείσουμε το πρώτο μέρος με το τέρμα του Sigurdsson. Στο πρώτο πεντάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου τους δώσαμε δύο εύκολα γκολ και η εμπιστοσύνη μας χάθηκε από εκεί και μετά. Είναι δύσκολο όταν χάνεις, όμως αυτή την στιγμή δίνουμε πολλά εύκολα γκολ στους αντιπάλους μας. Προσπαθούμε όμως τα πράγματα δεν πηγαίνουν όπως τα θέλουμε. Ελπίζω ότι θα καταφέρουμε να κερδίσουμε στο επόμενο παιχνίδι. Δεν υπάρχουνε δικαιολογίες για το σημερινό γιατί έχουμε ποιοτικούς παίκτες που μπορούν να παίρνουν τέτοια αποτελέσματα. Όλοι είμαστε στεναχωρημένοι με αυτή την ήττα. ''