Δευτέρα 26 Αυγούστου 2024

Ο ΚΑΛΟΣ Ο ΚΑΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΣΧΗΜΟΣ (2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Συνεχίζω στην στήλη Ο Καλός, ο κακός και ο άσχημος να σχολιάζω την 2η αγωνιστική και την εκτός έδρας ήττα στο παιχνίδι με την Τότεναμ με 4-0.

•        Τώρα πρέπει να ψάξω καλό παίκτη κατά την διάρκεια του παιχνιδιού. Δεν υπάρχει κανένας. 'Άοσμη, άχρωμη, άγευστη εμφάνιση. Δεν πρέπει να ασχοληθούμε με την ομάδα και τέτοιες εμφανίσεις. ΝΤΡΟΠΗ και τίποτε άλλο. Δεν είναι η ήττα και πέρσι είχαμε χάσει στην Aston Villa με τέτοιο σκορ. Αλλά δεν υπήρχε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού κάποια αντίδραση.

• Ο κακός ήταν ο Pickford. Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι και παίκτης κάνει λάθος. Δεν ξεκίνησε καλά η χρονιά. Σε ένα ακόμη γκολ που δέχτηκε θα μπορούσε να το βγάλει αλλά... Δεν επιτρέπεται επαγγελματίας να κάνει τέτοιο λάθος. Δεν θα τον κρεμάσω ούτε θα τον κράξω αλλά δεν γίνεται ρε φίλε και μετά μου σηκώνεις το χέρι και παραδέχεσαι το λάθος.

• Ο άσχημος ήταν ο προπονητής.  Όχι γιατί έχασες με 4-0 ούτε γιατί στα πρώτα 20 λεπτά σε είχε η Τότεναμ στα σχοινιά. Επίσης το γκολ του  Μιτόμα την πρώτη αγωνιστική , δεν γίνεται πάλι να τρως τέτοιο γκολ. Δεν έχει μάθει στους παίκτες να κάνουν φάουλ και να παίρνουν κάρτα? Στα θετικά η χρησιμοποιήσει του Dixon στο δεξί άκρο της άμυνας. Αλλά πάλι δεν βρίσκω δικαιολογία για αυτό το χάλι. Είμαι σίγουρος ότι με Garner-Branthwaite όταν επιστρέψουν θα είναι η ομάδα καλύτερη. Αλλά κάπου πρέπει να υπάρχει ένα όριο σε αυτό που παρουσιάζεις σαν προπονητής.

Δεν μπορώ να βλέπω αυτό το χάλι κάθε χρόνο. Βελτίωση θα πρέπει να έχει η ομάδα και δεν βλέπω. Στα παιχνίδια δεν μπορεί μια ομάδα 90 λεπτά να μην μπορεί να δείξει κάτι. Θα πρέπει να παίζουν οι μεταγραφές και επιτέλους αυτοί που δεν υπολογίζονται δεν πρέπει να υπάρχουν στην 18άδα. Η Τσέλσι που έχει άπειρους παίκτες προπόνηση κάνουν αυτοί που υπολογίζονται, οι υπόλοιποι στην αγορά εργασίας και μόνοι τους.

Υ.Γ Μην δω αυριο στο κύπελλο Young δεξιά.

Υ.Γ 2 Mykolenko σε έχω δικαιολογήσει και σε στηρίζω, άμεσα βελτίωση δεν γίνεται με τον Mcneil δυο χρόνια να μην μπορείτε να κάνετε κάτι μαζί.