Τετάρτη 28 Αυγούστου 2024

ΕΒΕΡΤΟΝ-ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ 3-0 (ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ)

Η Έβερτον έφτασε στην πρώτη της νίκη αυτή την σεζόν κερδίζοντας την Ντόνκαστερ με 3-0 και πέρασε στον 3ο γύρο του Λιγκ καπ,

Οι μπλε μετά από μια μέτρια εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν ρυθμό και με τα γκολ των McΝeil, Ndiaye και Beto συνεχίζει στο θεσμό και περιμένει να μάθει τον επόμενο αντίπαλο της.

Ο Lindstrøm, έβγαλε μια χαμηλή σέντρα από τη δεξιά πτέρυγα, για τον Iroegbunam, ο οποίος σούταρε, αλλά ένα άγγιγμα από τον McNeil αλλάξε την πορεία της και την έστειλε στα δίχτυα στο 53'

Ο Ndiaye ήταν ο επόμενος σκόρερ στο 74' ο διεθνής Σενεγαλέζονς πήρε την μπάλα έξω απο την περιοχή έκανε μια επέλαση και πλάσαρε με το αριστερό πόδι

Ο Beto ολοκλήρωσε το σκορ στο 83'  , ελέγχοντας τη χαμηλή σέντρα του Mykolenko προτού περάσει από κοντά τον τερματοφύλακα Ian Lawlor.