Σάββατο 25 Αυγούστου 2018

Μπόρνμουθ-Έβερτον 2-2

Σχόλιο
Σε ένα όμορφο παιχνίδι που σημαδεύτηκε από 4 γκολ και 2 κόκκινες κάρτες η Έβερτον δεν κατάφερε να κερδίσει την αξιόμαχη Μπόρνμουθ.
Η Έβερτον που ξεκινησε καλά το παιχνίδι έμεινε ξανα στο 41' με δέκα παίκτες.Όταν ο Richarlison έκανε απόπειρα να χτυπήσει αντίπαλο εκτός φάσης και τιμωρήθηκε με κοκκινη κάρτα.Η Μπορνμουθ με παικτη παραπάνω πηρε την προτοβουλία και προσπαθησε να σκοράρει. Όμως ήταν η ομάδα μας αυτή που προηγήθηκε, όταν ο εξαιρετικός Walcott έκανε μια επέλαση από δεξιά και νικησε τον Begovic ανοίγοντας το σκορ.Λίγα λεπτά αργότερα ο ιδίος παίκτης αποκατέστησε και την αριθμητική ισορροπία όταν σε νέα επέλαση του την κόκκινη κάρτα του Smith.Το παιχνίδι πηρε ακομα καλύτερη τροπή, οταν ο Keane σκοράρε ξανά κανοντας το 0-2 μετά από σέντρα του Sigurdsson.Δυστυχώς όμως ένα λάθος του διαιτητή που καταλόγισε ένα υπερβολικό πέναλτι και ετσι μείωσε η Μπορνμουθ με τον King.Σαν να μην έφτανε αυτό λίγα λεπτά αργότερα η Μπορνμουθ ισοφάρισε μετά από κόρνερ και κεφαλιά του Ake.Το σκορ έμεινε έτσι ως το τέλος με την ομάδα μας να ανησυχει με τον τραυματισμό του Keane στις καθυστερήσεις.