Σάββατο 1 Σεπτεμβρίου 2018

Έβερτον-Χάντερσφιλντ 1-1

ΣΧΟΛΙΟ
Ισοπαλία για την Έβερτον σε ένα παιχνίδι που η ομάδα μας αγωνίστηκε με αρκετές ελλείψεις.
Η Έβερτον ξεκινησε χωρίς τους Keane,Jagielka,Richarlison,GueyeΕνω ακομα εκτός μάχης ειναι οι Bernard, Mina,Gomes,Baningime και φυσικα ο ΜcCarthy.Η Εβερτον ξεκινησε καλά αλλά βρεθηκε πίσω στο σκορ στο 34' όταν ο Billing με κεφαλιά από κοντά έκανε το 0-1.Ευτυχως η Έβερτον έβγαλε άμεσα αντίδραση και σχεδόν δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 1-1 με τον Calvert-Lewin μετα από σέντρα του Digne στο ντεμπούτο του και στην Πρέμιερ λιγκ.Η Έβερτον έχασε αλλη μια ευκαιρία με τον Walcott .Το δεύτερο ημίχρονο ηταή πολύ χειρότερο η Έβερτον δυσξλευτηκεδ αρκετά να δημιουργήσει και εκανέ ελάχιστες φάσεις ένα γυρισμα του Lookman(μπήκε στην θέση του τραυματία Walcott) που δεν πρόλαβε ο Sigurdsson και καποικ κορνερ του Baines που ο Calvert-lewin και οTosun δεν εκμεταλλεύτηκαν.